top of page

יוצרות אדוות של טוב

בשבוע האחרון, כבכל שבוע ב״שגרת המלחמה״ שנכפתה עלינו, התגאינו לראות פעילות רבות של בונות אלטרנטיבה בכל הארץ לא עוצרות מלתת. הכוח שיש לנו יחד מפעים, והטוב שכל אחת מכן מצליחה להפיץ יוצר אדוות בכל מקום. העשיה עוזרת לכולנו לאסוף את שברי הלב שלנו, שמרגיש שממשיכים להיסדק בכל יום שבו החטופות והחטופים עדיין בידי החמאס, ובכל מחשבה על הנרצחות, הנרצחים, החללות והחללים שאיבדנו.


הנה כמה מהמעשים הנפלאים שעשיתן השבוע:


500 נשים, גברים וילדים הגיעו למסיק משותף של עמותת סינדיאנת הגליל ובונות אלטרנטיבה במטע הסקוטי בעמק יזרעאל ומסקו כשני טון זיתים. מהדולבים נבררו 1700 ק״ג זיתים שהניבו 260 ק״ג שמן. המסיק המשותף בהובלת חן מנדלסון אדרקה, ראשת מרחב צפון, חיזק את המפעל של נשות סינדיאנת הגליל, שמכלכל את משפחותיהן ותורם לחוסן הכלכלי והחברתי בגליל ובעמק.

צילמה: יעל הורוביץ


בונות נס ציונה בהובלת אלינור בריינר גולדשטיין ותמר נשרי דנון העבירו 60 מארזי שי לתצפיתניות באוגדת איו״ש, לשני חמלים: עוטף בנימין וארץ בנימין. זה המשך של פרויקט משותף של בונות וותיקי גדוד 202, מחזור נובמבר 71.


בונות גלבוע, עמק המעיינות ועפולה שינעו ציוד ספורט לנוער של משפחות מפונות בקיבוץ עין חרוד, העבירו מזרונים לגדוד בצפון, אספו ושינעו בגדים חמים, שמיכות, מצעים ומגבות לחיילים בבקעה והקימו מיצג למען שחרור החטופות והחטופים בבית השיטה.


יעל צחר, מובילת בונות בצפון ת״א, סייעה לפרויקט ״סורגות בקהילה״ של עיריית תל אביב יפו והעבירה 20 אפודות וכובעים שסרגו חברות הפרויקט ליולדות מהעוטף שמאושפזות בתל השומר. ליעד סואץ-קרני ייצגה את בונות אלטרנטיבה בטורניר ענק ומרגש של מאמאנט בגני תקווה. בונות הרצליה, שעובדות ללא הרף בסיוע לקהילה, ניקו ושיפצו חללים השבוע, והשמישו בית להיות מרחב לטיפול ב-ptsd.


בכל יום השבוע, חברות בונות מהשרון, המרכז ות״א עמדו לצד הדס קלדרון, אמא של ארז וסהר קלדרון שנחטפו לעזה, מתחת לגשר הקריה בתל אביב.


מימין לשמאל: בונות הרצליה (צילום: גדי), בונות ת״א צפון (צילום: רוני להב), ליעד סואץ-קרני עם נשות מאמאנט (צילום: מאמאנט), תצפיתניות אוגדת איו״ש, מיצג בית השיטה.


כל דבר קטן, כל מילה או מנגינה מזכירות מישהי או מישהו. לפעמים מאכל או חפץ מעוררים געגוע. בכל רגע מאז שבעה באוקטובר, כל דבר מזכיר ומעורר געגוע גדול וכואב לאנשים, נשים וילדים שאולי כלל לא הכרנו.

פעילות בונות אלטרנטיבה ממשיכות לעמוד לצד משפחות החטופות והחטופים וביוזמתה של טל הראל דיאמנט, מובילת מרחב שרון, אנחנו מזמינות את כולן לאפות עוגת יום הולדת לאביגיל עידן. היום (ו׳, 24.11) הוא יום הולדתה הארבעה של אביגיל והיא נמצאת בעזה, חטופה בידי החמאס. אביגיל, אנחנו מתגעגעות אלייך, ומחכות לחגוג איתך בבית.


מחר (ש׳, 25.11) יצויין יום המאבק הבינלאומי באלימות כלפי נשים, והשנה אנחנו מציינות אותו בשני מישורים: אנחנו ממשיכות לזעוק לעולם את זעקתן של נפגעות האלימות המינית בטבח שבעה באוקטובר יחד עם ארגוני נשים נוספים. בצאת השבת, בשעה 18:30, נצא לצעדה מכיכר הבימה לכיכר החטופות והחטופים בהצהרה: אנחנו מאמינות לכן! גם בחברה הישראלית אלימות כלפי נשים ממשיכה להתקיים ונשים רבות אף נמצאות במצוקה גוברת בבית עקב המלחמה והמתח הלאומי. במהלך השבוע נקיים כנס מקוון ללמידה מקצועית וציבורית בנושא אלימות כלפי נשים בישראל, במלחמה ובצל המלחמה. ההשתתפות חופשית - בהרשמה מראש.


גם השבוע נמשיך ליזום ולעשות ביחד. תודה על הכוח הגדול שאתן.


שבת שלום,

בונות אלטרנטיבהתמונות שצילמו פעילות בונות אלטנטיבה באירועים למען השבת החטופות והחטופים. מימין לשמאל: ירושלים (צילום: ליבי גליקסמן), ת״א (צילום: רוני להב), ת״א (צילום: רוני להב), רחובות (צילום: מאיר קונפורטי).
פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page